Strona główna

ZIEMIA ŚWIĘTA 8 dni (samolot)

 

Jerozolima - Betlejem - Ain Karem - Cesarea – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska - G. Tabor- Tabga – Kafarnaum  - J. Galilejskie- Morze Martwe – Betania


Koszt: 890 $ + 100 $, termin 01-09.05.2017

            920 $ + 100 $, termin 15-22.09.2017

DZIEŃ 1 – PRZELOT DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Spotkanie na lotnisku, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie – jeśli czas na to pozwoli – nawiedzenie wybranych miejsc w Jerozolimie*.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM

Betlejem: Bazylika i Grota Narodzenia Pańskiego. Kościół Św. Katarzyny i Grota Mleczna. Pole Pasterzy. Po południu przejazd do Ain Karem, kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA

Jerozolima: Kościół Św. Anny, wykopaliska i sadzawka Betesda, Kaplicy Biczowania, Droga Krzyżowa. Bazylikę Grobu Pańskiego, Kalwaria. Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 4 – GALILEA

Galilea: Postój w Cezarei Nadmorskiej - krótki odpoczynek nad M. Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Przejazd do Hajfy, Sanktuarium Karmelitów – Stella Maris i widok na panoramę okolicy. Przejazd do Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania,  kościół Św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza Święta w Nazarecie.

DZIEŃ 5 – GALILEA

Galilea: Wjazd taksówkami na Górę Tabor. Bazylika Przemienienia Pańskiego. Następnie rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu Św. Piotra. Następnie Kafarnaum - wykopaliska domu Św. Piotra i ruiny synagogi. Góra Błogosławieństw – kościół i wspaniała panorama Jeziora Galilejskiego. Msza Święta na Górze Tabor.

DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA

Góra Oliwna, panorama Jerozolimy. Świątynia Wniebowstąpienia, Modlitwa Pańska w kościele Pater Noster, kaplica Dominus Flevit. Ogród Oliwny, Bazylika Getsemani. Kościół Wniebowzięcia NMP. Przejazd na Syjon, kościół Św. Piotra in Gallicantu oraz Wieczernik, grób Dawida, kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 7 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Betania: kościół Św. Łazarza, Pustynia Judzka, rzeka Jordan, miejsce Chrztu Pana Jezusa. Następnie przejazd i odpoczynek nad M. Martwym, dla chętnych kąpiel. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 8 – POWRÓT DO POLSKI*

Cena: 920 USD + 100 USD (płatne u pilota)

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, taksówka na górę Tabor, opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji i ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

* Możliwość nawiedzenia miejsc świętych w pierwszym i ostatnim dniu będzie uzależniona od godzin przelotów.

Uwaga! Osoby posiadające w paszporcie stemple Syrii, Libanu, Iranu, Iraku, Libii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich powinny wymienić paszport na nowy.

Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

PROGRAM jest RAMOWY I MOŻE ULEC DROBNYM ZMIANOM, JEDNAK WSZYSTKIE MIEJSCA I OBIEKTY PRZEWIDZIANE DO ZWIEDZANIA ZOSTANĄ ZACHOWANE, CHOĆ W INNEJ KOLEJNOŚCI.


Strona główna