Strona główna

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY - 12 dni

   

    Lourdes, Fatima, Montserrat, Santiago de Compostella

    Barcelona, Toledo, Madryt, Burgos, Guadalupe


 

Program:

DZIEŃ 1 – WARSZAWA - BARCELONA - COSTA BRAVA

Zbiórka w hali odlotów portu lotniczego Warszawa – Okęcie, odprawa i odlot do Barcelony. Transfer do hotelu. (O,N)

DZIEŃ 2 – BARCELONA - MONTSERRAT - LLEIDA

Najpierw zobaczymy najciekawsze obiekty Barcelony (Sagrada Familia, Park Gaudiego, Pomnik Kolumba i reprezentacyjną La Rambla). Następnie odwiedzimy przepięknie położone sanktuarium Czarnej Madonny na górze Montserrat, skąd pojedziemy do Lleida. (Ś,O)

DZIEŃ 3 – TORRECIUDAD - LOURDES

Pojedziemy do położonego przepięknie w górach katalońskich sanktuarium maryjnego w Torreciudad. Potem przez góry Pireneje udamy się do Lourdes.  Po kolacji pójdziemy do Groty Objawień. (Ś,O)

DZIEŃ 4 - LOURDES

Cały dzień spędzimy w Lourdes. Zwiedzimy sanktuarium, wspomnimy historię objawień, odprawimy Drogę Krzyżową. Potem czas na prywatne intencje. Wieczorem znów będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. (Ś,O)

DZIEŃ 5 – LOURDES - SAN SEBASTIAN - BURGOS

Pożegnamy Lourdes. Przez San Sebastian (tu odpoczynek) pojedziemy do Burgos. Po odwiedzeniu pięknej katedry przyjedziemy do hotelu w okolicy miasta.  (Ś,O)

DZIEŃ 6 – BURGOS - SANTIAGO DE COMPOSTELA 

Rano wyruszymy w długą drogę do Santiago de Compostela – jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii ze sławnym od wieków sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Po odwiedzeniu sanktuarium pojedziemy do hotelu. (Ś,O)

DZIEŃ 7 – SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA - FATIMA

Przekroczymy granicę Portugalii i odwiedzimy fascynującą Bragę, uważaną też za centrum religijne kraju. Przez Porto pojedziemy do Fatimy, gdzie (jeśli zdążymy) jeszcze w tym dniu będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i przepięknej procesji ze świecami. (Ś,O)

DZIEŃ 8 – FATIMA

Cały dzień spędzimy w Fatimie na modlitwie oraz zwiedzaniu sanktuarium i miejsc związanych z Objawieniami. Odprawimy też Drogę Krzyżową, a wieczorem znów będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i wzruszającej procesji ze świecami. (Ś,O)

DZIEŃ 9 – FATIMA - LIZBONA - NAZARE - FATIMA

Najpierw odwiedzimy Lizbonę – stolicę Portugalii, gdzie zobaczymy zespół klasztorny Belem, katedrę i inne ciekawe obiekty. Po południu przyjedziemy do kurortu Nazare nad Atlantykiem, zobaczymy miasteczko i odpoczniemy na plaży. W drodze do Fatimy odwiedzimy Alcobacę. (Ś,O)

DZIEŃ 10  – FATIMA - GUADALUPE - CACERES

Wczesnym rankiem pożegnamy Fatimę i pojedziemy przez Caceres do hiszpańskiej Guadalupe – słynnego od stuleci sanktuarium maryjnego, skąd na kolację i nocleg. (Ś,O)

DZIEŃ 11 – TOLEDO - MADRYT (okolice)

Po śniadaniu pojedziemy do Toledo – wspaniałego miasta, położonego urokliwie w zakolu rzeki Tag. Po zwiedzeniu pięknej katedry i centrum miasta przyjedziemy w okolice Madrytu. Wieczorem spacer po stolicy Hiszpanii. (Ś,O)

DZIEŃ 12 – MADRYT - WARSZAWA

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie wybranych miejsc Madrytu, jeśli czas odlotu pozwoli. Następnie transfer na lotnisko, skąd odlecimy do Warszawy. (Ś)


 W cenie pielgrzymki: przelot samolotem Warszawa – Barcelona i Madryt – Warszawa, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 11 noclegów w hotelach ***/** w pokojach dwuosobowych z łazienkami, (pokój jednoosobowy na życzenie za dopłatą), 11 śniadań i 11 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota, ubezpieczenie NW i KL.

W cenę nie wliczono : napojów do obiadokolacji. Oznaczenia: Ś= śniadanie, O = obiadokolacja


Strona główna