Strona główna

MEKSYK - Guadalupe - 10 dni (samolot)

    Miasto Meksyk, Guadalupe, Teotihuacan, Puebla, CHOLULA, TAXCO – ACAPULCO, CUERNAVACA


Termin:  

Cena:                     


 

 

 

 

MEKSYK STANDARD – 10 DNI
DZIEŃ l – MEXICO CITY

Przelot samolotem z Warszawy (z jednym międzylądowaniem i przesiadką) do Mexico City. Po przylocie do stolicy Meksyku transfer do hotelu i odpoczynek po przebytej podróży.
DZIEŃ 2 – GUADALUPE – TEOTIHUACAN
Przed południem nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, patronki obu Ameryk. Msza Święta, zwiedzanie sanktuarium i położonych obok zabytkowych kościołów. Po południu wyjazd do Teotihuacan (jeden z największych zespołów archeologicznych Mezoameryki) gdzie zobaczymy słynne piramidy Słońca i Księżyca oraz inne atrakcje tego miejsca.
DZIEŃ 3 – MIASTO MEKSYK
Przed południem zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta Meksyk: Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się historyczny w Meksyku kościół – Santiago de Tlatelolco, wielką i ciekawą katedrę orazniezwykłe El Zócalo. Po południu czas wolny na zakup pamiątek i spacer po Zócalo.

DZIEŃ 4 – MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA – MEXICO CITY
Przejazd przez cudowne pasmo gór do Puebli, ulubionego miasta Jana Pawła II. Tam zwiedzimy katedrę i piękną Kaplicę Różańcową u dominikanów. Odwiedzimy także miejscowość Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Ameryki.
DZIEŃ 5 – MEXICO CITY – TAXCO – ACAPULCO
Po śniadaniu pojedziemy do Taxco – miasta srebra, położonego malowniczo na zboczu góry. Tu zwiedzimy m. in. piękny barokowy kościół Santa Prisca. Następnie, podziwiając przepiękne krajobrazy, pojedziemy do Acapulco. Tam obiadokolacja i nocleg, a wieczorkiem spacer po plaży.
DZIEŃ 6, 7 – ACAPULCO
Dni wolne. Mieszkać i odpoczywać będziemy w eleganckim hotelu przy plaży. Możliwość wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody z wysokich na 45 metrów skał itp. Prócz tego plażowanie i kąpiele w zatoce.
DZIEŃ 8 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY
Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, ulubionego miejsca spędzania zimy przez Azteków, później przez Korteza i Hiszpanów, dziś zaś – Amerykanów. Zwiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej.
DZIEŃ 9 – GUADALUPE
Cały dzień w Guadalupe. Wieczorem odjazd na lotnisko, skąd odlecimy do Europy.
DZIEŃ10 – PRZYLOT DO WARSZAWY
Wieczorem powrót do Warszawy.


ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Mexico City – Warszawa (z międzylądowaniem i przesiadką), przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***/****/***** z klimatyzacją w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie i za dopłatą, śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota–przewodnika, ubezpieczenie NW i KL.


Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji, opłat za imprezy fakultatywne.