Strona główna

MEKSYK - Guadalupe - 12 dni (samolot)

  Aztekowie i Majowie

  Miasto Meksyk, Guadalupe, Teotihuacan, SAN MIGUEL ALLENDE, GUANAJUATO, Puebla, CHOLULA, TAXCO, ACAPULCO, CUERNAVACA


Termin:  

Cena:                     


 

 

DZIEŃ 1 – PRZELOT DO MEKSYKU
Przelot samolotem z Warszawy do Mexico City (z jednym międzylądowaniem i przesiadką). Przylot w godzinach wieczornych, transfer do hotelu.
DZIEŃ 2 – GUADALUPE – TEOTIHUACAN
Rano udamy się do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, gdzie po Mszy Świętej zwiedzimy kilka zabytkowych kościołów z okresu XVI – XX wieku. Po południu pojedziemy to Teotihuacan, aby zwiedzić największy zespół archeologiczny w Meksyku, gdzie stoją słynne piramidy Słońca i Księżyca. Powrót do hotelu.
DZIEŃ 3 – MEXICO CITY
Do południa zwiedzimy najważniejsze zabytki przeogromnego miasta Meksyk: Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się najbardziej historyczny w Meksyku kościół – Santiago de Tlatelolco, wielką i ciekawą katedrę i niezwykłe El Zócalo. Po południu czas wolny.
DZIEŃ 4 – TEPOTZOTLAN – TULA – SAN MIGUEL ALLENDE
Udajemy się do miejscowości Tepotzotlan z zabytkami epoki kolonialnej, wśród nich prawdziwy klejnot – w najpiękniejszym stylu barokowym, kapiący od złota i wspaniałych ołtarzy kościół Jezuitów. W ich konwencie urządzone jest muzeum sztuki wicekrólestwa, czyli sztuki „kolonialnej”. Kontynuujemy podróż dalej na północ i zwiedzamy zespół archeologiczny w Tula, stolicę Tolteków z unikatową piramidą zwieńczoną kolosalnymi posągami wojowników. Na kolację i nocleg udamy się do San Miguel Allende lub Queretaro.
DZIEŃ 5 – SAN MIGUEL ALLENDE – GUANAJUATO – SAN MIGUEL ALLENDE
Najpierw zwiedzamy San Miguel Allende, miasto pełne kościołów i ciekawych uliczek. Zobaczymy kościół św. Franciszka, jeden z najlepszych przykładów stylu churrigueresco w Meksyku. Odwiedzimy też położone 15 kilometrów od miasta centrum pielgrzymkowe w Atotonilco, kultu wizerunku Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Późnym popołudniem dojeżdżamy do Guanajuato, miasta – muzeum usadowionego na skałach ponad głębokimi wąwozami. Miasto uważane jest za jedno z najbardziej malowniczych i niezwykłych w Meksyku. Na kolację i nocleg wrócimy do San Miguel Allende lub Queretaro.
DZIEŃ 6 – SAN MIGUEL ALLENDE – QUERETARO – PUEBLA
Po śniadaniu pojedziemy do Queretaro, aby zobaczyć to ciekawe miasto legitymujące się piękną architekturą kolonialną i bogatą historią. Po południu pojedziemy do wspaniałej, pełnej uroku, bogatej w zabytki – Puebli, ulubionego miasta Jana Pawła II.
DZIEŃ 7 – PUEBLA – CHOLULA
W Puebli zwiedzimy katedrę, Kaplicę Różańcową u Dominikanów, Zócalo i poznamy atmosferę życia w mieście. Następnie odwiedzimy Cholulę by zobaczyć największą piramidę Ameryki. Będziemy w Tlaxcala – miejscu historycznym – pierwszej stolicy biskupiej w Nowej Hiszpanii.
Dzień 8 – TAXCO – ACAPULCO
Udamy się do Taxco – miasta znanego z kopalń srebra, miedzi i innych metali szlachetnych. Zobaczymy między innymi dobrze zachowaną dzielnicę z XVII w. z urokliwymi uliczkami oraz piękny, dominujący na zboczu góry barokowy kościół Santa Prisca. Po drodze do Acapulco będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy meksykańskie.
Dzień 9 I 10 – ACAPULCO
Dwa dni wolne. Mieszkać i wypoczywać będziemy w hotelu przy plaży. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody ze skał o 45 metrowej wysokości i inne. Prócz tego do woli plażowanie i kąpiele w zatoce.
DZIEŃ 11 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY
Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, w którym zimy spędzali Aztekowie, później Kortez i Hiszpanie, a dziś Amerykanie. Tu zwiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Potem udamy się do Mexico City. Pożegnalna wizyta w Guadalupe, a wieczorem powrót do Europy.
DZIEŃ 12 – PRZYLOT DO WARSZAWY


ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***/****/*****, w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodne z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.


Nie wliczono w koszty: napojów do obiadokolacji i imprez fakultatywnych.

Strona główna