Strona główna

Bałkańskie ślady Boga

Bośnia - Hercegowina - Chorwacja - Czarnogóra - Albania

Budapeszt, Sarajewo, Tirana, Kruja, Szkodra, Kotor, Perast, Budwa, Dubrownik, Medjugorie, 

Split, wypoczynek  nad Adriatykiem

 

Termin: 14-23.08.2017 (10 dni)

Cena:    1000,- PLN + 340,- EURO


Bośnia i Hercegowina – kraj, w którym wschód łączy się z zachodem; to jedno z państw na Bałkanach, które powstało po rozpadzie Jugosławii.

Chorwackie Wybrzeże Dalmatyńskie należy do najpiękniejszych miejsc krajobrazowych w Europie. Wysokie pasma Gór Dynarskich toną tu w błękicie Adriatyku,  a ciekawa linia brzegowa sprawia, że niewielka Chorwacja, cieszy się licznymi i pięknymi plażami, które przyciągają tysiące turystów i koneserów piękna.


Program: 

1. dzień Wyjazd rany w kierunku Węgier, kolacja, rejs po Dunaju, nocleg.

2. dzień Śniadanie; zwiedzanie Budapesztu, przejazd do Sarajewa - politycznej stolicy Bośni i Hercegowiny, obiadokolacja, nocleg w Sarajewie.

3. dzień Śniadanie, zwiedzanie Sarajewa, przejazd w stronę Czarnogóry. Pluzine, miejsce widoku na kanion, powstały w wyniku stucznego spiętrzenia rzeki Piva. Zwiedzanie jednego z monastyrów. Obiadokolacja, nocleg w Dobrej Vodzie. (Villa Dobre Vode 4*; ulica 86 , 85000 Dobra Voda, Czarnogóra.

4 dzień - Śniadanie wyjazd w stronę Albanii, kraju 3 religii. TIRANA – stolica Albanii, Plac Skanderbega Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku; wieża zegarowa, dzielnica rządowa, uniwersytet, pomnik Chopina i Matki Teresy. Wejście do głównego meczetu w Tiranie.

KRUJA - zwiedzanie twierdzy i starego miasta. To także miejsce narodzin Skenderbega - średniowiecznego bohatera. Obiad z degustacją orientalnej kuchni albańskiej.

SZKODRA- wejście na twierdzę Rozafa z widokiem na miasto, największa katedra w kraju, która w czasach reżimu była Salą sportową. Powrót do Czarnogóry, obiadokolacja, nocleg w Dobrej Vodzie.

5 dzień Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Kotorską, jedno z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. KOTOR – warowne miasto średniowieczne z IX w, kamienne domy, kościoły, cerkwie. Zwiedzanie m.in. Katedra św. Tryfona – patrona miasta, wieża zegarowa z XVI w., Kościół św. Michała. PERAST - rybacka osada nad Zatoką Kotorską, z pocz. XIV w. Naprzeciw miasta w zatoce dwie wysepki; św. Jerzego oraz Matki Boskiej na Skale. Na drugiej znajduje się XVII-wieczny barokowy kościół, z ołtarzem dłuta Antonia Kapelano z Genui. BUDWA – miasto z piękną Starówką na wzór Wenecji, zwane „Małym Dubrownikiem”. Obiadokolacja, nocleg w Dobrej Vodzie.

6 dzień. Śniadanie przejazd w stronę Medjugorie. Wjazd do „Wolnej Republiki Raguzy“. Zwiedzanie Dubrownika - Perły Adriatyku, zwiedzanie miasta oraz rejs dookoła starego miasta otoczonego murami obronnymi, oraz wyspy Lokrum, o której jedna z legend mówi, że u jej brzegów miał się rozbić statek wracającego z krucjaty Ryszarda Lwie Serce. Wg innej benedyktyni, których klasztor znajdował się na wysepce mieli rzucić na Lokrum klątwę, za przyczyną francuskiego gubernatora, który kazał zamknąć klasztor. Obiadokolację i nocleg w Medjugorie.

7 dzień. Śniadanie, zwiedzanie Medjugorie – miejsca kultu Matki Bożej – Królowej Pokoju, gdzie – wg relacji sześciu osób – w czerwcu 1981 r. objawiła się Matka Boża. Zwiedzanie sanktuarium, wejście po kamienistej drodze na Wzgórze Objawień. Obiadokolacja, nocleg w Medjugorie.

8 dzień. Śniadanie, całodzienny pobyt rekreacyjny na plaży w Gradacu (Chorwacja).  Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień. Śniadanie, przejazd do Splitu, zwiedzanie miasta, m.in.: historyczna starówka, antyczny pałac cesarza Dioklecjana z III w., brama Porta Aurea, świątynia Jupitera, XV-wieczny ratusz (Nazwa Split wywodzi się od gr. aspalathos i oznacza „pachnące ziele obficie porastające okolicę”. Przejazd do Stubickie Teplice. Obiadokolacja, nocleg.

10 dzień. Śniadanie, powrót do Polski w późnych godzinach nocnych.


Cena zawiera:

·    Transport: komfortowy autokar, klimatyzacja, barek, video,

·    Opłaty przejazdowe + parkingi

·    Zakwaterowanie: 9 noclegów , pokoje 2, 3, - osobowe  z łazienkami,

·    Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji

·    Realizacja programu wg. oferty,

·    Usługę pilota i lokalnych przewodników,

·    Ubezpieczenie KL 20000 euro i NNW 10000 zł.

            Cena nie zawiera:

·    Opłat za napoje do obiadokolacji

·    Ubezpieczenia od chorób przewlekłych


UWAGA:

·         Kolejność realizacji poszczególnych elementów programu może ulec zmianie.   

·         całodzienny pobyt rekreacyjny nad morzem w Gradacu uzależniony jest od odpowiednich dla kąpieli i plażowania warunków atmosferycznych !!!

·         dokumenty – ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu: paszport lub dowód osobisty